Co przygotować z mięsa z rosołu?

Rosół gotuje zgodnie ze wskazówkami mamy. Mama zawsze do rosołu daje kawałek kurczaka, kawałek kaczki i skrzydło z indyka oraz szponder wołowy. Mamy to szczęście, że mięso drobiowe mamy swoje więc rosołek wychodzi przepyszny. Po ugotowaniu pozwalam mięsu ostygnąć w zupie, a następnie oddzielam je od kości. Dokupuję zazwyczaj kawałek łopatki wieprzowej (tak około 300g) i gotuję osobno. Następnie wszystkie rodzaje mięsa mielę w maszynce z podsmażoną cebulą. Do mięsa dodaje soli, pieprzu, słodkiej i ostrej papryki oraz majeranku. Mieszam. Następnie dodaję stopniowo odrobinę gorącej wody lub bulionu, aby farsz nie był za suchy. I to jest mój idealny przepis na mięsny farsz 🙂

Zobaczcie poniżej do czego można wykorzystać taki mięsny farsz z mięsa z rosołu.

PASZTECIKI

Paszteciki z mięsem

Paszteciki z mięsem

Paszteciki z mięsem są niezwykle proste do przygotowania. Mięciutkie, sycące, w sam raz na jeden kęs. Można zawinąć je w postaci rogalika, a można zachować ich tradycyjny kształt.

Paszteciki z mięsem

Paszteciki z mięsem

Paszteciki przygotowuję z ciasta krucho-drożdżowego z dużą ilością żółtek. Ciasto robi się bardzo szybko. Wystarczy wszystkie składniki posiekać nożem, a następnie zagnieść jednolite ciasto i je rozwałkować. Paszteciki świetnie się mrożą. Więc jeśli upieczecie ich za dużo to po upieczeniu można je zamrozić.

Kruche paszteciki z mięsem

Kruche paszteciki z mięsem

Moją drugą propozycją pasztecików są paszteciki przygotowane z ciasta kruchego. Będą idealne do barszczyku. Są szybkie w przygotowaniu i bardzo smaczne.

KROKIETY

Krokiety z mięsem

Krokiety z mięsem

Krokiety z mięsem to zwinięte naleśniki z farszem mięsnym, panierowane w bułce tartej i usmażone. Przy krokietach ważne jest ciasto naleśnikowe. Ważne jest, aby było elastyczne i dobrze się zwijało, nie pękało podczas zwijania. Naleśniki smarujemy mięsnym farszem, zwijamy, maczamy w roztrzepanym jajku, a następnie panierujemy w bułce tartej i smażymy na rumiano z każdej strony na rozgrzanym tłuszczu. Krokiety, podobnie jak paszteciki, bardzo dobrze się mrożą.

KLUSKI ZIEMNIACZANE

Kluski śląskie z mięsem

Kluski śląskie z mięsem

Najczęściej z mięsem przygotowujemy kluski śląskie. Mogą to być okrągłe kluski śląskie z mięsem lub podłużne tzw. cygara ziemniaczane z mięsem. Przygotowanie ich jest bardzo proste i na pewno każda gospodyni zna ten sposób. Do miski wkładamy zmielone ziemniaki, wycinamy 1/4 ziemniaków, a w to miejsce wkładamy mąkę ziemniaczaną. Najlepiej jeśli ziemniaki są ugotowane dzień wcześniej. Warto zwrócić też uwagę na rodzaj ziemniaków. Najlepsze do klusek są ziemniaki żółte.

Kluski śląskie z mięsem

Kluski śląskie z mięsem

Kluski podajemy z podsmażoną na złoto cebulką. Można dodatkowo podsmażyć posiekany drobno wędzony boczek.

PIEROGI

Pierogi z mięsem

Pierogi z mięsem

Bazą udanych pierogów jest ciasto.  Moje ciasto pierogowe stosuje już od kilku dobrych lat i z czystym sumieniem je polecam. Pierogi z mięsem możecie przygotować na trzy sposoby.

Pierwszy z nich to tradycyjne pierogi z mięsem.

Pierogi z mięsem i kiszoną kapustą

Pierogi z mięsem i kiszoną kapustą

Kolejną propozycją są pierogi z mięsem i kiszoną kapustą. Nadzienie mielimy wówczas razem tzn. ugotowane mięso i ugotowaną kiszoną kapustę. To naprawdę pyszne połączenie.

Smażone pierogi z mięsem

Smażone pierogi z mięsem

Moją trzecią propozycją na pierogi są smażone pierogi z mięsem. To włoskie pierożki sofficini z polską wkładką mięsną, Pierogi te różnią się od znanych nam dobrze polskich pierogów. Różne jest ciasto, a także sposób przygotowania: smaży się je, a nie gotuje. Powiem krótko, to najlepsze pierogi pod słońcem, musicie ich spróbować!

 

A jakie są Wasze sposoby na wykorzystanie mięsa z rosołu? Czekam na Wasze odpowiedzi w komentarzu.





Brak komentarzy do tej pory

Zostaw odpowiedź