Rogaliki z serkiem homogenizowanym

Rogali z serkiem homogenizowanym to praktycznie przepis na rogaliki trzyskładnikowe (nie licząc proszku do pieczenia i cukru wanilinowego jako dodatek). Ciasto na rogaliki przygotowujemy bowiem tylko z mąki, masła i serka homogenizowanego. Kocham przygotowywać rogaliki! Wiecie, że to już rogalikowy przepis nr na 27 na blogu? 🙂

TUTAJ znajdziesz więcej przepisów na domowe rogaliki.

Z dzisiejszego przepisu uzyskacie mięciutkie i delikatne rogaliki, które zachwycą Was w swoim smakiem. Niesamowite, że tylko z 3 składników uzyskujemy takie pyszne słodkości. Są ekspresowe w przygotowaniu. Z ich zrobieniem poradzi sobie każdy. Ciasto na rogalki można przygotować wcześniej i chłodzić w lodówce. A tuż przed pieczeniem wyjąć je i rozwałkować. Rogaliki przygotowałam z marmoladą i nutellą. Bardzo smakowały zarówno dzieciom, jak i mężowi. Zanim się obejrzałam to opróżnili bombonierę z rogalikami.

Rogaliki z serkiem homogenizowanym

Rogaliki z serkiem homogenizowanym

Serek homogenizowany daje pyszny akcent w wypiekach. Krem z jego udziałem to jeden z moich ulubionych kremów, którymi przekładam biszkopt. Pączki z serkiem to najlepsze szybkie i puszyste pączusie. A szarlotka z połówkami jabłek zachwyca smakiem, a także prostotą wykonania. Poniżej podałam Wam moje ulubione przepisy z wykorzystaniem serka homogenizowanego.

Rogaliki z serkiem homogenizowanym

Rogaliki z serkiem homogenizowanym

Więcej przepisów z serkiem homogenizowanym

Rogaliki z serkiem homogenizowanym

Rogaliki z serkiem homogenizowanym

Te rogaliki przygotujesz z 3 głównych składników. Smakują bardzo, zwłaszcza najmłodszym. Są pyszne i delikatne w smaku.

Rogaliki z serkiem homogenizowanym

Składniki (32 sztuki):

  • 2 i 1/2 szklanki mąki pszennej (około 400g),
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia (4g),
  • 250g zimnego masła,
  • 1 łyżeczka cukru wanilinowego,
  • 150g serka homogenizowanego waniliowego,
  • szczypta soli,
  • DODATKOWO:
  • marmolada lub nutella

Przygotowanie:

Szklanka o pojemności 250ml.

Wszystkie składniki na rogaliki powinny być schłodzone. Tzn. masło i serek homogenizowany wyjmujemy z lodówki tuż przed dodaniem ich do ciasta, nie wcześniej.

Przygotowanie ciasta na rogaliki

Przygotowanie ciasta na rogaliki

Mąkę pszenną mieszamy ze szczyptą soli, proszkiem do pieczenia i cukrem wanilinowym. Suche składniki wysypujemy na stolnicę i dodajemy zimne masło. Siekamy je razem nożem do uzyskania konsystencji drobnej kaszki. Następnie dodajemy serek homogenizowany. Chwilkę siekamy jeszcze nożem, a następnie już rękoma zagniatamy gładkie ciasto. Ciasto owijamy folią i chowamy do lodówki do schłodzenia  na 1 godzinę.

*Ciasto można owinąć w folię spożywczą lub schować do foliowej torebki śniadaniowej.

Zwijanie rogalików

Zwijanie rogalików

Po tym czasie ciasto wyjmujemy z lodówki i dzielimy na 4 części. Gdy pracujemy z jedną częścią ciasta to pozostałe trzymamy schowane w lodówce. Piekarnik nagrzewamy do 180 stopni, góra-dół.

Jedną z części ciasta rozwałkowujemy na koło. Koło dzielimy ostrym nożem na 8 równych części. Otrzymamy w ten sposób 8 "trójkątów". Na podstawie każdego trójkąta układamy porcję marmolady lub nutelli - około 1/3 łyżeczki na jednego rogalika. Następnie zwijamy rogaliki zaczynając od podstawy. Lekko odchylamy boki zwiniętego rogalika, aby nabrał kształtu. Rogaliki układamy na blaszce do pieczenia. Blachę można schować jeszcze na kilka minut lodówki, aby ciasto jeszcze się schłodziło. Blachę wkładamy do nagrzanego do 180 stopni, góra-dół piekarnika i pieczemy do zarumienienia, około 18-20 minut (w zależności od piekarnika ten czas będzie dłuższy lub krótszy).

Rogaliki przed i po upieczeniu

Rogaliki przed i po upieczeniu

Z pozostałymi częściami ciasta postępujemy tak samo. Uzyskamy w ten sposób 32 rogalki. Wystudzone rogaliki posypujemy cukrem pudrem. Smacznego!

Rogaliki z serkiem homogenizowanym

Rogaliki z serkiem homogenizowanym

Inspiracja

Jeśli przygotujesz rogalki z serkiem homogenizowanym to konieczne podziel się opinią i zdjęciem w komentarzu. Będzie mi bardzo miło jeśli oznaczysz mnie również na Facebooku lub Instagramie:

#GotujZCukiereczkiem





4 komentarzy

  1. Polecam z całego serca . Zawsze wychodzą idealne

    • cukiereczek

      Bardzo dziękuję ♥️ Piękne 😃

  2. Świetny przepis, ciasto łatwo się zagniata. Przy wałkowaniu warto ułatwiać sobię pracę podsypując odrobinę mąki, wówczas ciasto się nie klei tak bardzo. Zrobiłam z powidłami. Po wystudzeniu rewelka! Trudno powstrzymać się przed sięgnięciem po kolejnego.

    • cukiereczek

      Bardzo dziękuję za miły komentarz ❤️

Zostaw odpowiedź