Choinka z ciasta francuskiego z nutellą

Jak prosto i szybko przygotować smaczne i efektowne świąteczne ciasto? Wystarczą dwa składniki: ciasto francuskie i nutella. Gotowe ciasto francuskie smarujemy nutellą, przykrywamy drugim płatem i wycinamy kształt choinki. Następnie choinkę nacinamy i skręcamy paseczki imitując gałązki. Smarujemy roztrzepanym jajkiem i siup do pieca. Kropkę nad i stanowi kolorowa dekoracja z cukierków imitujących bombki. Polecam

SKŁADNIKI:

  • 2 płaty ciasta francuskiego (2x320g),
  • Około 100-150g nutelli,
  • DODATKOWO:
  • 1 jajko + 1 łyżka mleka

PRZYGOTOWANIE:

Piekarnik nagrzewamy do 210 stopni, góra-dół.

I SPOSÓB: Na papierze do pieczenia układamy pierwszy blat ciasta francuskiego. Zaznaczamy mniej więcej obrys choinki razem z pniem. Powstały obrys smarujemy nutellą. W cieście, które pozostało nieposmarowane wycinamy gwiazdkę foremką i odkładamy na bok. Posmarowane ciasto przykrywamy drugim płatem ciasta francuskiego i delikatnie dociskamy. Wycinamy kształt choinki razem z pniem. Następnie nacinamy choinkę tworząc cienkie paseczki (gałęzie). Łapiemy za koniec paseczka i skręcamy go wokół własnej osi. Na szczycie choinki umieszczamy gwiazdę.

Pozostałe ciasto możemy posmarować nutellą i przygotować rogaliki francuskie.

II SPOSÓB: Na papierze do pieczenia układamy pierwszy blat ciasta francuskiego i smarujemy równomiernie nutellą. Przykrywamy drugim płatem ciasta francuskiego i delikatnie dociskamy. Wycinamy kształt choinki razem z pniem. Następnie nacinamy choinkę tworząc cienkie paseczki (gałęzie). Łapiemy za koniec paseczka i skręcamy go wokół własnej osi. Pozostałe ciasto kroimy w dowolne kształty i pieczemy w drugiej turze.

Całość smarujemy jajkiem roztrzepanym z mlekiem za pomocą pędzelka.

Choinkę pieczemy około 15-17 minut, do zarumieniania. W razie potrzeby odwracamy blachę na drugą stronę, aby ciasto równo się dopiekło.

Na wystudzonej choince można rozłożyć cukierki m&ms imitujące bombki. Choinkę można też polać lukrem i posypać m&msami (wówczas nie będą spadać).

Życzę smacznego!

Choinka z ciasta francuskiego z nutellą

Choinka z ciasta francuskiego z nutellą

 

Brak komentarzy do tej pory

Zostaw odpowiedź